Naše filozofie tréninku

Naše filosofie tréninku 1

Náš přístup ke psu má kořeny ve skandinávské kultuře. Stojí na pilířích spolupráce, porozumění, respektu a důvěry.

Stejně jako my lidé prožíváme v různých situacích různé emoce, totéž se děje u psů. Může to být radost, obava, ale i strach. Podle toho reagujeme, komunikujeme se světem. Už jako novorozené děti jsme komunikovali – pláčem. Naši rodiče se snažili pochopit, co nás k pláči přivádí. Zdali to je hlad, zima, teplo, či se něčeho bojíme. Poté jsme se naučili mluvit a dokážeme svoje pocity sdělovat. Umíme komunikovat se světem. Stejně tak to umí i pes. Psi mají velmi dobře rozvinutou řeč těla. Používají tzv. konejšivé signály. Pes nám umí říct, jak se cítí. Psi používají psí řeč i při zvládání obtížných situací. Pokud se psem dokážeme komunikovat, pak dokážeme psa nejen učit, ale i budovat vzájemný vztah na základě porozumění, respektu, důvěry a spolupráce.

Chování našeho psa je vždy reakcí na prostředí, na to, co na něj v dané chvíli působí. Chování psa můžeme vnímat jako správné, nebo naopak nežádoucí – problémové. Abychom mohli porozumět příčinám problémového chování, musíme se na danou situaci podívat hned z několika úhlů pohledu. Budeme psa vnímat jako šelmu se všemi jejími potřebami, analyzovat spoustu informací, abychom byli schopni toho nejlepšího vhledu. Z pohledu psa budeme zohledňovat:  základní potřeby, zdraví, řeč těla, etogram, stres, životní prostředí a genetiku.

„Porozumění chování psa stojí na základech znalostí jeho přirozeného chování. Znalost psí komunikace, konejšivých signálů, dovednost lidské neverbální komunikace se psem a respektování přirozeného chování psa nám otevírají cestu k řešení problémového chování. Pomůžeme psovi vyrovnat se s příčinou problémového chování a pomůžeme mu tak, aby dokázal situace zvládnout sám.“

„Budeme s vámi sdílet naše vědomosti a nabídneme vám možnosti řešení problémů s vašimi psy na základě vědecky podložených znalostí, které vedou k welfare psa.“

Scroll to top